PozycjonowanieWyszukiwarka Google

Dostosuj wyszukiwarkę do swoich potrzeb z iGoogle – część II

Jeśli lubisz zacząć dzień od czytania horoskopu wystarczy dodać ten gadżet do iGoogle. Jeśli natomiast bardziej interesują Cię wiadomości to do wyboru mamy kilka serwisów informacyjnych oferujących nam zawsze aktualne kanały RSS. Masz problem ze spamiętaniem dat wszystkich urodzin, imienin i innych rocznic?Google przypomni Ci o tych ważnych datach jeśli dodasz odpowiedni gadżet do swojej strony. Istnieje nawet możliwość włączenia odliczania, dzięki czemu zawsze będziemy widzieć ile czasu nam zostało do ważnego wydarzenia. Fani gier również znajdą coś dla siebie a mianowicie spory wybór gier logicznych (i nie tylko), które będą się wyświetlać bezpośrednio na naszej stronie. Ustawienie iGoogle.com jako naszej strony głównej zupełnie odmienia oblicze nie tylko wyszukiwarki ale również przeglądania całego internetu, gdyż na jednej stronie internetowej widzimy jednocześnie wszystkie interesujące nas rzeczy.

mouse-586244_640

Inną ciekawą zaletą iGoogle jest możliwość wyboru motywu, który będzie określał wygląd strony. Do wyboru mamy całe mnóstwo motywów stworzonych przez światowej klasy artystów. Jeśli znamy się co nieco na tworzeniu stron www możemy także stworzyć własny motyw! Po wybraniu motywu i dodaniu interesujących nas gadżetów możemy poukładać je w dowolnej konfiguracji. Najbardziej interesujące nas rzeczy możemy umieścić na górze strony tak aby stała się ona maksymalnie czytelna.

Na stronie możemy dodawać nie tylko gadżety ale również dodatkowe zakładki, które umożliwiają nam tematyczne grupowanie gadżetów. Jeżeli dodajemy do strony dużo gadżetów, pozwala to zachować ład i porządek na naszej stronie głównej.

Jeśli jeszcze nie ustawiłeś swojej strony głównej na iGoogle.com to chyba najwyższa pora to zmienić. Wystarczy raz wypróbować działanie iGoogle aby raz na zawsze zmienić podejście do swojej strony głównej. Ja nie wyobrażam już sobie przeglądania internetu bez iGoogle.

3 thoughts on “Dostosuj wyszukiwarkę do swoich potrzeb z iGoogle – część II

  1. Myślę, że chyba spróbuję się tą opcją pobawić. Zawsze to lepiej, aby niechciane reklamy i banery nie pojawiały się.

  2. Często korzystam z wyszukiwarki, ale nie zamierzam jej ustawić na stronę główną.

  3. Fajnie, będzie można wszystko dostosować pod siebie! Niezła myśl i niezły pomysł moim zdaniem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*