PozycjonowanieWyszukiwarka Google

Dostosuj wyszukiwarkę do swoich potrzeb z iGoogle – część I

Nie od dziś wiadomo, że popularność największej wyszukiwarki internetowej na świecie – Google.com jest spowodowana przywiązywaniem dużej wagi do innowacji. Google co rusz zaskakuje internautów aplikacjami i dodatkami ułatwiającymi wyszukiwanie i wymianę informacji oraz rozszerzającymi funkcjonalność internetu.

Potentat z Mountain View od zawsze stawiał na innowacyjność swoich produktów oraz promocje nowych pomysłów. Wiele z tych produktów zostało wymyślonych przez samych internautów, do których zdania i pomysłów Google przywiązuje dużą wagę. Jednym z tych produktów jest alternatywna strona wyszukiwarki – iGoogle.com, która pozwala na personalizację wyglądu tej strony.

Jak sama nazwa wskazuje iGoogle ma być dostosowane do naszych potrzeb. Nazwę możemy rozbić na 2 człony: „I” i „Google” co w wolnym tłumaczeniu oznacza „Ja googluje” czyli korzystam z wyszukiwarki Google. W terminologii internetowej słowo „google” to już nie tylko rzeczownik ale również czasownik, który oznacza korzystanie z różnych usług oferowanych przez firmę. Człon „I” oznacza, że możemy sami określić które usługi najbardziej nas interesują.ipad-605440_640

iGoogle istnieje w sieci dopiero kilka miesięcy a już zyskał miliony wiernych użytkowników. Powodem tego jest prawdopodobnie ogromna funkcjonalność strony. Wystarczy posiadanie poczty Gmail aby zalogować się do iGoogle i dodać do swojej strony praktycznie wszystko co nam się podoba. Po wejściu na stronę widzimy przykładowe elementy, które możemy dodać do swojej strony. Są tam między innymi: Oficjalny Gadżet YouTube, Zegar, Wyniki Lotto, Notowania giełdowe, Pogoda, Gmail, Horoskop, Informacje, Kalkulator, Imieniny, Repertuar kin i wiele innych!

 

2 thoughts on “Dostosuj wyszukiwarkę do swoich potrzeb z iGoogle – część I

  1. Nigdy z takiej funkcji nie korzystałem i raczej nie skorzystam, ponieważ myślę, że nie ma co za bardzo pokazywać swoich preferencji Google.

  2. Nie korzystam za dużo z telefonu w internecie, ale może to być dobra opcja dla osób, które są do mobile przekonane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*