Pozycjonowanie

Jak w Google Analytics sporządzić raport zawierający więcej niż 500 fraz?

Jak przydatnym narzędziem jest Google Analytics chyba nie trzeba nikomu mówić. Bez szczegółowych informacji na temat wyszukiwanych słów kluczowych pozycjonowanie stron nie byłoby możliwe. Google umożliwiło użytkownikom Analyticsów dostosowanie wyglądu raportów do własnych preferencji. Jednak liczba słów kluczowych wyświetlanych jednorazowo na stronie ograniczona jest do 500. Jeżeli chcemy wyeksportować raport do pliku to będzie on również zawierał maksymalnie 500 wierszy.

Dla dużych serwisów może się to okazać za mało. Jest jednak prosty sposób na obejście tego ograniczenia. W kilku zdaniach postaram się go przybliżyć. Pierwszym krokiem będzie oczywiście zalogowanie się na nasze konto Google Analytics na stronie google.com/analytics/. Następnie wybieramy witrynę która nas interesuje i klikamy „Wyświetl raport”. Kolejnym krokiem jest wybór rodzaju danych, z których chcemy wygenerować raport np. źródła odwiedzin -> google organic. Zostaną wyświetlone wyniki wejść na stronę z danej frazy. Domyślnie jest ich 10, natomiast możemy tą wartość zmienić aż do 500. Jeżeli interesujące nas informacje są już wyświetlone na stronie czas wyeksportować wyniki do pliku. Przycisk „Eksportuj” znajduje się na górze strony.

analytics-1907993_640

  1. Po jego kliknięciu pokażą nam się typy plików do jakich możemy wyeksportować raport. Jeżeli chcemy aby raport zawierał więcej niż 500 słów kluczowych to klikamy na interesujący nas typ pliku prawym klawiszem myszy i kopiujemy adres odnośnika.
  2. Następnie otwieramy nową kartę lub okno przeglądarki i w polu adresu wklejamy link ze schowka. Do linku dopisujemy „&limit=X” (bez cudzysłowów), gdzie X oznacza liczbę fraz do których zostanie ograniczony raport.
  3. Tak przygotowany link potwierdzamy enterem. Gotowe! Przeglądarka zaoferuje nam zapisanie lub otwarcie pliku z raportem zawierającym tyle słów kluczowych ile chcieliśmy.

Ten prosty sposób może nam znacznie ułatwić pracę jeśli potrzebujemy wygenerować raport zawierający dużo słów kluczowych. Generowanie kolejnych raportów zawierających „tylko” 500 fraz mija się z celem. Polecam ten sposób wszystkim, którzy lubią ułatwiać sobie życie a nie lubią marnować cennego czasu na czynności, które można pominąć.

7 thoughts on “Jak w Google Analytics sporządzić raport zawierający więcej niż 500 fraz?

  1. Przeszukałam internet i w końcu trafiłam na odpowiedź! Wielkie dzięki za instrukcję, bo stronka o którą dbam wymaga obejścia tego ograniczenia.

  2. Bardzo przydatne – przy dużych serwisach takie cząstkowe analizy są bez sensu, bo w ogóle nie dają wyobrażenia o tym, co się dzieje.

  3. Takie poradniki są przydatne, ponieważ ręcznie ciężko jest wyciągnąć wszystkie dane, a one są ważne, aby przeprowadzić gruntowną analizę.

  4. Właśnie takie poradniki są potrzebne. Zdecydowanie lepiej ułatwiać sobie życie, zwłaszcza jeżeli chodzi o analizę i przygotowywanie danych 🙂

  5. Ciekawy poradnik, dzięki któremu możemy wygenerować mega raport. To coś bardzo fajnego.

  6. Spróbuje dziś z moją stronką. Nigdy wcześniej nie grzebałam w GA i mam nadzieję, że nic nie namieszam…instrukcja opisana jest dość klarownie, także jest szansa, że niczego nie zepsuję 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*