Wyszukiwarka Google

Z Google Checkout zapłacisz za zakupy w sieci – część I

Google praktycznie od początku swojej działalności zaskakuje internautów usługami, które mają im ułatwić surfowanie po sieci, zwiększając tym samym przychody firmy. Do grona tych usług dołączył niedawno system płatności on-line – Google Checkout. Czym charakteryzuje się jeden z młodszych na rynku system umożliwiający robienie zakupów w sieci?

Główną zaletą Google Checkout jest możliwość jednorazowego wpisania danych potrzebnych do dokonywania płatności on-line. Wystarczy, że raz podamy numer naszej karty kredytowej i dane teleadresowe do wysyłki aby za każdym razem szybko i sprawnie kupować w sieci. Zaoszczędzimy dzięki temu czas potrzebny na podawanie naszych danych za każdym razem gdy chcemy coś kupić. Prywatność jest kolejnym atutem nowej usługi Google. Polityka ochrony przed oszustwem ochroni nas przez nieautoryzowanymi zakupami. Google nie udostępni sprzedawcy pełnego numeru naszej karty kredytowej ani adresu e-mail, dzięki czemu nie będziemy dostawać niechcianego spamu na pocztę. Dużym atutem Google Checkout jet możliwość śledzenia realizacji naszego zamówienia w panelu Google. Korzystając z usługi płatności Google mamy również możliwość oceny sklepu, w którym dokonaliśmy zakupu.

bar-621033_640

Google Checkout to również wiele korzyści dla sklepów internetowych. Proces wdrożenia rozwiązania jest nie tylko pozbawiony kosztów wstępnych ale również wyjątkowo prosty. Google oferuje sklepom niższe prowizje niż konkurencja (np. PayPal) wynoszące 20 centów + 2% wartości produktu. Jeżeli jesteśmy użytkownikami Google AdWords, to za każdego dolara wydanego na reklamę, 10 dolarów płatności w Google Checkout obsługuje się bez prowizji. Dla wielu przedsiębiorstw oznacza to brak kosztów związanych z realizacją transakcji on-line. Ikona koszyka przy opisie linku sponsorowanego może pozytywnie wpłynąć na klikalność linku. System płatności rodem z Mountain View jest zintegrowany z Google Trends, co pozwala na porównywanie wyników sprzedaży produktów, które pochodzą od sprzedawców używających Google Checkout.

4 thoughts on “Z Google Checkout zapłacisz za zakupy w sieci – część I

  1. Ja najlepiej lubię płacić tradycyjnym przelewem, ewentualnie PayU, ale myślę, że z tej opcji też kiedyś skorzystam.

  2. Ja dalej nie jestem przekonany do kart kredytowych i płacenia nimi online, ale Google Checkout mogę wypróbować.

  3. Dla mnie istnieje tylko płatność kartą płatniczą tzw. wypukłą. Idealne rozwiązanie, bez zbędnych weryfikatorów zewnętrznych.

  4. Ktoś z tego korzysta? Bo brzmi zachęcająco – szczególnie te niższe od PayU prowizje. Ale zawsze jeśli chodzi o płacenie w necie mam jakieś obawy. Chciałabym mieć pewność, że pieniądze nie znikną mi pewnego dnia z konta 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*