PozycjonowanieWyszukiwarka Google

Google Trends teraz także na Twojej stronie WWW

Nie od dzisiaj wiadomo, że popularność każdego słowa lub słów kluczowych zmienia się w czasie. Ilość zapytań dla danej frazy różni się w zależności od godziny, dnia tygodnia, miesiąca czy pory roku. Dla wielu wyrażeń ilość zapytań zmienia się okresowo. Inne z kolei mają swoje 5 minut tylko przez krótką chwilę a zaraz potem popadają w zapomnienie niczym gwiazdeczki popkultury. Zapytania w wyszukiwarce internetowej są więc swego rodzaju odzwierciedleniem tego co dzieje się we współczesnym świecie, gdyż coraz więcej ludzi korzysta z zalet globalnej sieci. Google Trends jest przydatnym narzędziem gromadzącym i udostępniającym informacje na temat historii wyszukiwań dla milionów słów kluczowych.

5-go maja na oficjalnym blogu Google pojawiła się informacja o udostępnieniu Google Trends webmasterom. Teraz każdy może umieścić na swojej stronie gadżet Google Trends, który będzie na bieżąco wyświetlał liczbę zapytań dla wybranych fraz. Wyświetlane w formie wykresu informacje są odświeżane raz dziennie a na wykresie możemy umieścić liczbę wyszukań dla dowolnej frazy. Ważne jest żeby fraza była wyszukiwana odpowiednio często tak aby ilość danych do wyświetlenia była wystarczająca. Skalę czasu możemy ustawić na miesiąc, rok lub maksymalny czas jakim dysponuje Google. Oś pionowa czyli ilość zapytań jest dopasowana do średniego ruchu dla danej frazy. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie Google Trends. Istotne jest, że gadżet jest interaktywny. Możemy sami wybrać jakie frazy nas interesują, w jakim kraju były wyszukiwane oraz jaki czas umieścić na osi poziomej.

seo-618434_640

Google Trends może być bardzo przydatnym narzędziem zarówno dla branży SEO jak i każdej innej branży oferującej swoje produkty w internecie. Znając przybliżoną ilość zapytań dla danej frazy możemy skuteczniej kształtować strategię sprzedaży i marketingu, a co za tym idzie – zwiększać sprzedaż. Jeśli nauczymy się w pełni wykorzystywać możliwości tego narzędzia razem z innymi narzędziami Google to z pewnością wartość naszej firmy będzie rosła tak samo jak wykres popularności Google w naszym kraju.

2 thoughts on “Google Trends teraz także na Twojej stronie WWW

  1. W zasadzie w swojej pracy korzystam z tego na bieżąco, szczególnie u klientów z biznesami sezonowymi. Jedno z bardzo przydatnych narzędzi, bez którego seowcowi ciężko byłoby się obyć.

  2. Ciekawe narzędzie, które pomaga np. ocenić sezonowość branży. Przydatne także w tworzeniu artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*