Pozycjonowanie

Linki witryn – rywalizacja o wyniki SERP w Google – część II

Do wyników wyświetlania dla frazy „apteka” oprócz wspomnianych wcześniej linków poziomych pod każdą domeną, dochodzą jeszcze linki z Google Adwords oraz Google Maps dotyczące wyszukiwań lokalnych. To wszystko skutkuje tym, że właściciele stron znajdujących się na czwartej pozycji i dalszych mogą odczuwać zmniejszony ruch na swoich witrynach. Użytkownicy statystycznie częściej wybiorą link dostępny bez przewijania okna przeglądarki w dół — czyli linki dla top 3 oraz wyników lokalnych z Google Maps.

Na koniec należy jeszcze poruszyć jedną kwestię dotyczącą przydatności tego typu dodatkowych linków. Można sądzić, że zwiększają one ruch na stronie, ponieważ prawdopodobieństwo, że użytkownik wejdzie na daną witrynę jest większe, gdyż ma on do wyboru już nie tylko jeden link, a kilka prowadzących do danej strony. Należy jednak wziąć jeszcze pod uwagę czytelność takich wyników wyszukiwania. Czy takie rozwiązanie nie zmniejsza przejrzystości wyników wyszukiwarki Google, która słynie z prostoty i intuicyjnej obsługi. To każdy musi ocenić sam, jedno jest pewne – rywalizacja o wyniki SERP wzrośnie w najbliższym czasie.

man-791049_640

6 thoughts on “Linki witryn – rywalizacja o wyniki SERP w Google – część II

  1. Moim zdaniem Google Maps ma bardzo duży wpływ może nie koniecznie na pozycjonowanie, ale z pewnością na widoczność w sieci. Widzę, ze dzięki wizytówce mam nieco więcej zapytań telefonicznych i mailowych. Jednak nie należy także zapominać o odpowiedniej optymalizacji wizytówki.

  2. Szkoda, że social media nie mają większego wpływu na pozycjonowanie – tam można dużo linków pozyskać.

  3. Ja wam powiem tak – trzeba tworzyć taką treść, aby była ona chętnie linkowana naturalnie przez użytkowników. No i oczywiście trzeba pamiętać o odpowiedniej dystrybucji tych treści, by ludzie mieli możliwość trafić na naszą stronę.

  4. Kamil, moim zdaniem social ma znaczenie. Wystarczy spojrzeć na firmy, które nie istnieją w social media. Ciężko do nich dotrzeć, są w tyle w serpach. Treści treściami, mapy mapami, ale warto dbać też o portale społecznościowe. Tylko działanie wielokanałowe da pożądane rezultaty.

  5. A ja nie dodawałam żadnych informacji do map Google, a widzę że widnieje tam moja firma. Jak to się stało? Ktoś to oznaczył za mnie czy o co chodzi??

  6. Google ściąga czasem info ze strony i dodaje do map Google. Przynajmniej tak słyszałem. Ile w tym prawdy nie wiem, ale jeżeli nikt inni nie zrobił CI żartu, to raczej właśnie tak to się odbyło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*