Wyszukiwarka Google

Wszystkie usługi Google w jednym miejscu – Google Dashboard

Czy zastanawialiście się kiedyś jakie dane są przechowywane na Waszym koncie Google? Wielu internautów korzysta jednocześnie z kilku usług oferowanych przez giganta z Mountain View, takich jak poczta elektroniczna – Gmail, hosting zdjęć – Picasa czy hosting plików wideo – YouTube. Do każdej z nich możemy się zalogować używając jednego loginu i hasła – naszego konta Google. Teraz mamy dostęp do wszystkich usług i serwisów powiązanych z naszym kontem Google poprzez nową usługę udostępnioną wszystkim użytkownikom – Google Dashboard.

Informacja o uruchomieniu nowej usługi pojawiła się na oficjalnym blogu Google 5-go listopada tego roku. Google Dashboard to w dosłownym tłumaczeniu „Deska (tablica) rozdzielcza Google”. Posiadacze prawa jazdy z pewnością już wiedzą do czego służy nowa usługa. Dla ludzi niezmotoryzowanych wyjaśniam, że deska (albo inaczej tablica) rozdzielcza w samochodzie to panel, na którym widzimy najważniejsze informacje na temat stanu samochodu oraz wszystkie przełączniki i przyciski używane do obsługi samochodu. Analogicznie Google Dashboard to deska rozdzielcza naszego konta Google, czyli miejsce, którym zobaczymy i zmienimy ustawienia naszego konta.

google-images-454541_640

Po zalogowaniu na stronie http://www.google.com/dashboard oczom naszym ukaże się strona ze wszystkimi usługami Google jakich do tej pory używaliśmy, informacjami na temat naszego profilu, historią przeglądania i wyszukiwania sieci i wieloma innymi informacjami. W tej chwili w Google Dashboard znajdziemy dane z takich produktów i usług Google jak: Gmail, Calendar, Docs, Web History, Orkut, YouTube, Picasa, Talk, Reader, Alerts, Latitude i innych. Przy każdej z nich wyświetlane są informacje na jej temat oraz mamy możliwość edycji danych.

Google Dashboard to bardzo przydatna usługa dla ludzi aktywnie korzystających z konta Google. Mając dostęp do wszystkich usług Google z jednego miejsca mamy możliwość lepszej kontroli tego jakie dane udostępniamy i szybkiego dostępu do opcji poszczególnych usług i ich zmiany. Polecam zobaczyć jak działa Google Dashboard wszystkim ludziom, którzy kiedykolwiek korzystali z jakichkolwiek usług Google.

2 thoughts on “Wszystkie usługi Google w jednym miejscu – Google Dashboard

  1. Korzystam i faktycznie wygodna sprawa. Dzięki temu sprawdzam, czy nikt nie logował się na moje konta i dostaję raporty bezpieczeństwa. A że zdarza mi się logować w różnych miejscach, to mam pewność że się wylogowałam.

  2. Ta usługa uświadomiła mi, jak wiele danych zbiera o nas Google. Istna infiltracja…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*