PozycjonowanieWyszukiwarka Google

Wyświetlaj pocztę według własnych kryteriów z Gmail – część II

Nasze wiadomości możemy posortować według wielu różnych kryteriów. Jeżeli chcemy aby w jednym z okien zostały wyświetlone wiadomości tylko od konkretnego nadawcy to w polu „Zapytanie wyszukiwania” wpisujemy „from:nadawca” (bez cudzysłowu), gdzie nadawca oznacza osobę od której dostaliśmy wiadomość np. from:Paulina. Analogicznie możemy dodać okno z mailami do określonego adresata wpisując komendę „to:adresat”. Jeśli zamiast tego wpiszemy „subject:temat” to w dodatkowym oknie zobaczymy wszystkie wiadomości, w których temacie zostało użyte słowo „temat”.

Aby zobaczyć wiadomości zawierające załącznik to w zapytaniu wyszukiwania wpisujemy „has:attachment”. Do wyszukiwania wiadomości w określonym katalogu (Odebrane, Wysłane, Spam etc.) używamy komendy „in:katalog” np. in:inbox wyświetli tylko wiadomości z naszej skrzynki odbiorczej. Użycie opcji in:anywhere wyświetli wiadomości ze wszystkich folderów. Przydatne może się okazać wyświetlenie wiadomości z określonego przedziału czasowego. W tym celu używamy komend after i before, np. wpisując komendę „after:2008/01/01 before:2008/12/30” zobaczymy wszystkie wiadomości wysłane w 2008 roku. Wszystkie wymienione wyżej opcje możemy ze sobą łączyć. Aby wyświetlić wiadomości spełniające kilka różnych kryteriów, wystarczy je wpisać jedno po drugim. Użycie komendy „OR” spowoduje wyświetlenie maili spełniających co najmniej jedno z kilku zapytań. Listę wszystkich opcji znajdziemy na stronie http://mail.google.com/support/bin/answer.py?hl=pl&answer=7190.

ipad-605439_640

Jak widzimy użycie wielu skrzynek odbiorczych może znacznie ułatwić nam przeglądanie naszej poczty. Gdyby Google poszło o krok dalej i w dodatkowych oknach można było wyświetlać wiadomości z innych kont pocztowych, to odbieranie e-maili byłoby jeszcze prostsze i wygodniejsze. Znając Google i taka opcja pojawi się niedługo w Gmailu jeśli tylko internauci wystarczająco dosadnie wyrażą taką potrzebę. Mnie osobiście nie trzeba już przekonywać do korzystania z Gmail, które i Wam polecam!

3 thoughts on “Wyświetlaj pocztę według własnych kryteriów z Gmail – część II

  1. Mega przydatne, dokopałem się w końcu do całej historii wiadomości.

  2. Ja ostatnio przy zakładaniu skrzynki pomocniczej odtworzyłem sobie film powitalny i zrewolucjonizowałem sortowanie wiadomości w swojej głównej poczcie. Dzięki Wam i dzięki Wujkowi G.

  3. Myślę, że najlepiej byłoby, gdyby udało się pominąć wyświetlanie spamu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*