PozycjonowanieWyszukiwarka Google

Jak zainstalować Google Toolbar?

Nie masz jeszcze zainstalowanego Google Toolbar? Najwyższa pora to zmienić! Ktoś mógłby spytać po co albo co to w ogóle jest? Zacznijmy więc od podstaw… Google Toolbar to bezpłatna wtyczka do przeglądarek internetowych oferowana przez Google. Po zainstalowaniu dodaje do naszej przeglądarki pasek narzędziowy ułatwiający korzystanie z usług Google i dający możliwość korzystania z dodatkowych opcji. Internauci używający przeglądarki Opera będą jednak zawiedzeni, ponieważ Google Toolbar nie działa w tej przeglądarce.
Użytkownicy czytający umowę licencyjną zauważą, że w zamian za korzystanie z bezpłatnego oprogramowania zgadzamy się na śledzenie naszych poczynań i wysyłanie tych danych na serwery Google. Mamy jednak możliwość wyłączenia tej opcji po zainstalowaniu programu dlatego nawet internauci szanujący swoją prywatność powinni być zadowoleni. Po zainstalowaniu paska zyskujemy wiele nowych możliwości, między innymi: blokowanie wyskakujących okien, sprawdzanie pisowni, auto uzupełnianie formularzy, podświetlanie w tekście słów wyszukiwanych, bezpośredni dostęp do usług świadczonych przez Google oraz sprawdzenie PageRank aktualnie przeglądanej strony. Dzięki PageRank możemy sprawdzić „wartość” odwiedzanej strony co znacznie ułatwia przeglądanie internetu. Jest to również niezastąpione narzędzie przy pozycjonowaniu stron internetowych.

office-583839_640
Instalacja programu jest wręcz banalna. Wystarczy wejść na stronę toolbar.google.com i pobrać program, akceptując warunki umowy licencyjnej. Po zainstalowaniu ściągniętej aplikacji wystarczy uruchomić ponownie przeglądarkę i gotowe! Jeśli chcemy personalizować wygląd i działanie aplikacji to wchodzimy w opcje przeglądarki (menu Narzędzia/Dodatki w Firefox) i wybieramy interesujący nas dodatek albo kliknąć przycisk ustawień (symbol klucza płaskiego) na samym pasku Google. Możemy tam zmienić niemal wszystkie parametry programu tak aby odpowiadał naszym preferencjom. Wszystkim, którzy jeszcze nie zainstalowali Google Toolbar szczerze polecam wypróbowanie tego przydatnego narzędzia!

One thought on “Jak zainstalować Google Toolbar?

  1. Myślę, to zainstalowanie tej wtyczki ułatwi codzienną pracę z wyszukiwarką. Z pewnością kiedyś z tego skorzystam, jak już uporządkuję inne wtyczki 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*