PozycjonowanieWyszukiwarka Google

Dlaczego warto być w TOP10?

Internet jest obecnie jednym z powszechniej stosowanych urządzeń, dzięki któremu mamy wiele możliwości. Tak samo w sprawach prywatnych, jak i zawodowych co dzień spędzamy dużo czasu w internecie przeglądając interesujące nas portale lub programy. Jest to także miejsce szerokiej działalności wielu przedsiębiorstw, jakie skupiają się na sprzedaży on-line usług i rezultatów. Dla dzisiejszych osób jest to bez dwóch zdań najlepsza odmiana wykonywania zakupów, bo nie muszą wychodzić z mieszkania, a całe zlecenie przybywa bezpośrednio pod ich drzwi. Dodatkowo, internet jest doskonałą platformą działania licznych firm, które prowadząc tam swoje strony docierają do większego grona konsumentów. Nie dziwi więc fakt, że wśród kluczowych dla nich działań jest zwiększanie i polepszanie swojej pozycji w sieci. Ma to kolosalny wpływ na powodzenie i całą działalność, a co najważniejsze na przychody firmy. Warto wobec tego stale uzupełniać wiedzę z zakresu marketingu internetowego i szeroko rozumianej branży e-commerce. Dzięki temu o wiele łatwiejsze będzie posługiwanie się chociażby najpopularniejszymi narzędziami.

Jak piąć się w górę w rankingach?

Nie da się ukryć, że odpowiednia pozycja naszej firmy w sieci znacząco wpływa na jej rozwój. Składa się na to oczywiście wiele elementów, bo zarówno dotyczy to samej wyszukiwarki Google, jak i rozlicznych mediów społecznościowych, które w dzisiejszych czasach są niezwykle ważnym elementem życia większości ludzi. Jak widać działając w sieci mamy naprawdę duże pole do popisu. Kwestia tego, aby dobrze je wykorzystać. Google systematycznie tworzy raporty gromadzące dane dotyczące wyszukiwania użytkowników, dzięki czemu możemy sprawdzić, z jakich haseł najczęściej korzystają. Co więcej, mamy także dostęp do danych prezentujących po jakich hasłach wyszukiwanych w Google użytkownicy trafili na naszą stronę. Jest to kapitalna wskazówka do tego, w jaki sposób kreować treści na stronę czy też jak tytułować bądź nazywać poszczególne elementy.

imac-793042_640
Zarówno dla rozwiniętych już firm, jak i tych stawiających swoje pierwsze kroki w sferze e-commerce niezwykle ważne są dane prezentujące wyniki wyszukiwania, ponieważ potrafią niezwykle wiele powiedzieć o zachowaniach współczesnych konsumentów. Dobrze jest je śledzić w celu poszerzania przede wszystkim swojej wiedzy w tej sferze. Dla naszej firmy wprowadzanie systematycznych zmian może być kapitalnym rozwiązaniem, dzięki któremu znajdziemy się w pierwszej dziesiątce wyszukiwanych firm.

Co daje TOP10?

Na naszą pozycję i fakt, czy uda nam się być w TOP10 ogromnie wpływa pozycjonowanie, które jest niezwykle długotrwałym i złożonym procesem. Zarówno optymalizacja, jak i wartościowe linki stanowią jedne z elementów, które wskazywane są jako najważniejsze. Pojawia się jednak w związku z tym pytanie, czy samo zastosowanie tych działań wystarczy, aby dostać się do TOP10? Istotne jest umiejętne wpływanie na SERP, czyli stronę rezultatów wyszukiwania, które pojawiają się w odpowiedzi na wpisane w wyszukiwarce hasło. Pierwszym działaniem, jakie warto podjąć jest oczywiście SEO. Tworzenie wartościowych treści oraz optymalizacja to elementy, jakie bez dwóch zdań potrafią wpłynąć na ów ranking. Jakie są tego zalety? Bycie w samym TOP10 oczywiście zapewnia nam więcej odwiedzin na naszej stronie. Użytkownicy po wpisaniu hasła w wyszukiwarkę ograniczają się tylko do pierwszych dziesięciu wyników – nie dziwi więc fakt, że powinno to być naszym podstawowym celem. Strony w SERP zostają wyselekcjonowane na podstawie różnych czynników przez algorytm wyszukiwarki.

Działania użytkowników w Google

Trzeba przyznać, że dostęp do internetu jest bardzo wartościowy i daje sporo możliwości. Zdolne prowadzenie działań w internecie pozwala rozwinąć prężnie funkcjonującą firmę, co na pewno ma ogromne znaczenie gdy zależy nam na znaczących zyskach. W zależności od typu naszej aktywności zależeć nam będzie na odmiennych wynikach. startup-593296_640Na przykład dla sklepu on-line znaczące są informacje skąd klient dowiedział się o produktach, bo pokazuje jaki kierunek warto obrać. Warto w związku z tym zainteresować się dostępnymi narzędziami umożliwiającymi analizowanie poszczególnych zachowań. Obok SERP jest to niezwykle pomocne i przede wszystkim pozwalające na dokładniejsze planowanie najbliższych działań pod kątem konkretnych zmian. Zbierane przez narzędzia analityczne odpowiedzi Google pozwalają nam nie tylko zaobserwować najważniejsze i najczęściej pojawiające się zachowania użytkowników, ale także poszczególne elementy, które na nie wpływają, a które leżą po naszej stronie. Nie bez powodu tyle mówi się o optymalizacji oraz tworzeniu odpowiednich i wartościowych treści. Przyciągnięcie klienta jest obecnie dużo łatwiejsze niż jego utrzymanie, a na tym powinno nam najbardziej zależeć.

Poszukując odpowiednich rozwiązań na pewno warto indywidualnie zwiększać swoją wiedzę i obycie w sferze e-commerce. Ważne jest także dodatkowe poszukiwanie informacji i pomocy. Obecnie na rynku funkcjonuje mnóstwo firm specjalizujących się właśnie w tej branży, a optymalizacja czy SEO nie mają dla nich tajemnic.

 

5 thoughts on “Dlaczego warto być w TOP10?

  1. Bardzo ciekawy artykuł ! Zawiera on podstawowe informacje o których każdy, ale to każdy powinien wiedzieć. W szczególności jeśli chce być widoczny w internecie.

  2. Tak Top 10 może przekłada się na większy ruch, ale niekoniecznie wpłynie to na wzrost konwersji, jeśli sklep będzie źle wyglądał i źle funkcjonował.

  3. Wiadomo, że bycie w top 10 to szansa na dużo większą sprzedaż. Ja w zasadzie nie przechodzę na 2,3… stronę wyników wyszukiwania i zazwyczaj swoje polowanie kończę na kilku pierwszych pozycjach. Ale powiem Wam, że tak jak zauważył Kamil, bycie w czołówce nie gwarantuje sukcesu, bo tutaj dochodzą już kwestie UXowe, treści, dostępność produktów. Warto więc skupić się nie tylko na tym, żeby być w czołówce, ale jednocześnie zadbać o wygodę użytkownika.

  4. Pytanie z serii tych oczywistych, a może jednak nie do końca ? Oczywiście lepiej być w top10 niż top50… Tak jak wspomniał Krystian, większość ludzi nie przechodzi na dalsze strony. A jeśli jesteśmy już w top10 to musimy się dobrze sprzedać. Obecność w TOP10 nie zawsze równa się wysokiej konwersji, o czym pisał Kamil

  5. No ale jednak znalezienie się na pierwszej stronie wyników daje przewagę, bo większość klientów dotrze na tą stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*