PozycjonowanieWyszukiwarka Google

Wyświetlaj pocztę według własnych kryteriów z Gmail – część I

W czasach, kiedy stara, poczciwa, papierowa poczta odchodzi po woli do lamusa, warto zastanowić się jak usprawnić korzystanie z naszego konta e-mail. W sieci znajdziemy całe mnóstwo serwisów oferujących zarówno bezpłatne jak i płatne konta pocztowe. Jeśli znamy się choć odrobinę na protokołach sieciowych i posiadamy własną domenę, to możemy sami skonfigurować na niej serwer pocztowy, tak aby każdy mógł do nas pisać na adres np. właściciel.domeny@mojadomena.pl.

W przypadku gdy nie mamy czasu na instalowanie i konfigurowanie oprogramowania na serwerze lub programowanie to dla nas czarna magia, nie pozostaje nam nic innego jak założenie konta pocztowego na wybranym przez nas serwerze. Wybór jest tak duży, że można zwariować, polecam więc skorzystanie z jakiegoś rankingu kont pocztowych, których w sieci również nie brakuje. Moim zdaniem jednym z lepszych i co ważne – darmowych kont pocztowych jest usługa Gmail od Google, o której dzisiaj Wam tu napisze.

Gmail już na stałe zagościł wśród najbardziej popularnych serwisów pocztowych w internecie. Ze względu na swoją prostotę i funkcjonalność wygrywa w wielu rankingach kont pocztowych. Z powodu swoich atutów, każdego dnia zyskuje coraz więcej użytkowników. Od niedawna użytkownicy Gmail mają możliwość korzystania z Google Labs bezpośrednio z konta pocztowego. Daje nam to możliwość wprowadzenia wielu udogodnień do naszej poczty. Jednym z nich jest możliwość dodania wielu skrzynek odbiorczych do naszego konta pocztowego. Aby uruchomić tą opcję należy zalogować się na nasze konto Gmail, wejść w Ustawienia a następnie kliknąć zakładkę Laboratorium. Zobaczymy wiele funkcji, które możemy dodać do naszego klienta pocztowego – jedną z nich będzie „Wiele skrzynek odbiorczych”.

apple-606761_640

Po włączeniu tej funkcji i zapisaniu ustawień do naszej skrzynki pocztowej zostaną dodane 2 nowe okna: „is:starred” i „is:drafts”. W pierwszym zobaczymy wszystkie wiadomości oznaczone gwiazdką, w drugim natomiast zostaną wyświetlone wersje robocze wiadomości. Jeżeli chcemy zmienić kryteria wyświetlania wiadomości to wchodzimy w ustawienia konta i klikamy zakładkę „Wiele skrzynek odbiorczych”. Możemy tu dodać do pięciu dodatkowych okienek wpisując kryteria filtrowania oraz (opcjonalnie) nazwę okna. Dalej wybieramy ile wątków będzie się wyświetlanych w każdym oknie oraz gdzie pojawią się dodatkowe okna.

 

4 thoughts on “Wyświetlaj pocztę według własnych kryteriów z Gmail – część I

  1. Plusów poczty Gmail jest masa, ale dla mnie najważniejsze to powiązanie jej z innymi narzędziami google, przez co nie muszę każdorazowo wypełniać masy rubryk. No ale prawdę mówiąc nie wiedziałem, że można jeszcze podpinać inne skrzynki odbiorcze, co w tym momencie będzie dla mnie gigantycznym ułatwieniem.

  2. Dla większości osób ustawienie stopki to już jest wyczyn. Z pewnością dla niektórych zaawansowane opcje się przydadzą, a dla innych niestety nie.

  3. Stopka jest potrzebna, choćby dla profesjonalnego podejścia do każdego maila. Nie widzę przeszkód w kontekście podpisywania swoim imieniem i nazwiskiem maila – przecież i tak wiadomość pochodzi z naszego maila.

  4. Dobre! Google non stop mile mnie zaskakuje. Jakimś cudem ta funkcjonalność mnie ominęła, ale już to naprawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*